Smeri: 00 Dostopna smer ( III/II), 0 Prečenje stene (I-III), 01 Razcep idealov ( VI-/IV), 1 Sestopna smer (II), 2 Direktna smer ( IV/II-III), 2a Taborni ogenj (3-4 (sneg)/IV- oz. M4 (par prehodov v skali)), 3 Soška smer ( IV+/III), 3a Darinkina aora (V- / IV), 3b Nova neznana smer ( V+/IV), 3c Palme in valovi ( VII/ III do VI), 3d Na ramenih predhodnikov ( VI+/V-VI), 4 Neznana smer A (V/III-IV), 4a Ovčja ( III-IV+ ), 5 Neznana smer B ( III-IV), 6 Vstala Primorska (IV/III)
Smeri (problemi): Nova težja smer ?), Jurčeva III/II), Kaminska smer V/III-IV), Ob travnatem razu I-II), Tonkina V+/V), SV greben IV/II-III)
Opis: Vrh Labrje je neizrazit vrh, mizaste oblike v dolgem grebenu Špičja, ki ga na severovzhodu loči od Velikega Špičja najnižja grebenska škrbina z globoko grapo. Na jugozahodni strani mu je sosed Plaski Vogel s katerim mejita na položnejšem severozahodnem prelomnem razu. Zavarovane poti nima, je pa lahko primeren cilj za izkušene ljubitelje brezpotij in plezalce. Ko se iz doline priklatiš do Ravnega Dola, ti pogled obstane na markantni severozahodni steni Velikega Špičja, stena desno pa se nekako sramežljivo skriva pred sosednjo lepotico. In prav v severni steni Vrh Labrje (ponekod zapisano Vrh Labrja ali pa Labinje), se skriva največ nerešenih skrivnosti okrog poteka do sedaj znanih preplezanih smeri. Dejstvo je, da je veliko plezalcev to steno štelo kar za podaljšek Velikega Špičja, nekateri pa za Plaski Vogel. Zmedo, ki je s tem nastala raziskujemo že od začetka spletišča, zaman čakamo razkritje nekaterih skrivnosti in zato predstavljamo stvar tako kot je trenutno stanje. Poznamo potek vrisanih smeri, za druge pa sklepamo po obstoječih opisih kje približno potekajo. Upamo, da bomo s tem, ko bo stena predstavljena vspodbudili tiste, ki bi lahko pomagali, da to storijo.
Dostop: Glavno cesto zapustimo v vasi Soča, od koder nadaljujemo še okrog 8 km po ožji cesti mimo vasi Vrsnik vse do vasi Na Skali. Rampa nam da vedeti, da bomo kljub cesti, ki pelje vse do Dola pod plazmi morali naprej peš (TNP). Tik pred zaselkom Na Skali (višina okrog 1000 m) zavije na močnem ovinku desno še ena zaprta cesta, ki ji nekaj časa sledimo, potem pa sledimo stezi po gozdu, ki nas pripelje do stika ceste, ki se malo naprej konča ob značilnem balvanu pri potočku (Dol pod plazmi, višina okrog 1395 m). Steza pelje nekaj časa ob potoku navzgor, nakar pridemo na čudovito ravan imenovano Ravni dol (1460 m). Desno od nas se boči severna stena Vrh Labrje, pod njo zavijemo desno blizu studenca, ki teče na koncu melišča, malo naprej dominira severozahodna stena Velikega Špičja. Iz vasi Na Skali do pod stene Vrh Labrje traja pristop okrog 2h, odvisno v katerem delu stene bomo plezali.
V zadnjih letih koristijo plezalci, ki plezajo smeri v desni polovici stene dostop preko spodnje skalne zapore; Dostopno smer - št.00, gre za lažje plezanje, ocena II do III, dolžina dva raztežaja.
OPOZORILO: Steza pod ostenjem Vrh Labrja in Lepega Špičja je ponovno prehodna.
Septembra 2020 je vetrolom z drevesi popolnoma zasul pot, ki pelje s konca makadamske ceste v Dolu pod Plazmi proti Ravnemu dolu.
Pot so v letošnjih mesecih očistili gozdni delavci, steza je sedaj spet prehodna.
(Julij 2021 - Gregor Sluga in urednik PMS).
Sestop: Najenostavnejši sestop je po Sestopni smeri v Plaskem Voglu, čez Plazijanske lope navzdol v Dol pod plazmi (spodaj mestoma lovska steza). Iz grebenske glave (med Vrhom Labrje in Plaskim Voglom) sestopamo po skrotju, žlebovih in policah navzdol v območju grebenske rezi (II). Približno sredi stene sledimo sistemu zaporednih gredin proti zahodu (levo, dol gledano), po katerih pridemo pod steno Plaskega Vogla (Plazijanske Lope). Iskajoč prehode skozi rušje lahko naletimo na lovsko stezo po kateri pridemo v Dol pod plazmi, okrog 2 h. Možno (daljša varianta) je tudi iz vršnega grebena prečit proti vrhu Velikega Špičja, kjer naletimo na markirano pot, ena pelje na Prehodavce, tu je varianta sestop po Tumovi smeri, druga pot pelje k Triglavskim jezerom.
Opombe: Po zadnjih spoznanjih na terenu in primerjanju skromne razpoložljive vodniške literature je velika verjetnost, da poteka smer Darinkina aora (vrisana kot smer št.3a), tam kjer je vrisana smer št. 4. (4 Neznana smer A). Zgornji del naj bi bil isti kot je Ovčja smer št. 4a, kjer sta avtorja našla v zajedi tri stare kline, ki po skici pripadajo smeri Darinkina aora.
Uredil: Peter Podgornik