Stene: Jugovzhodno pobočje, Severna stena
Opis gore: Pogled na Kor ali Rušni vrh z juga izdaja dolgo travnato pobočje, zlito skupaj s Črno prstjo, od katere ga loči le plitek preval Čez Suho, kjer je križišče planinskih poti. Podobna slika je tudi na severni strani, le da gre tam za krajši, razbiti steni.
Popolnoma drugačen obraz pokaže Kor proti jugovzhodu, tu deluje mogočno, povsem samostojno in težko dostopno. Drzni domačini so nekoč marsikaj počeli v strmih rebrih tega dela gore, ostanki senikov na robu gozdne meje nemo pričajo o ljudeh in njihovi bitki za preživetje. Kosci so že davno potegnili zadnje rezi v teh strminah, danes se tod pasejo gamsi in gnezdijo orli. Med ostanki trde preteklosti je speljana prečna lovska steza, povezava med planinsko potjo na južnem robu Kora, od katere se odcepi nad lepo vidnim Babjim zobom. Vleče se povprek čez strma pobočja pod vrhnjim delom Kora in Šoštarja, vse do prevala Na Kalu.
Pozimi je tod kar živahno, sonce sije v pobočje večino dneva. Odlomi grebenskih opasti in običajno popoldanski plazovi se s številnih grap zbirajo v osrednjo. Plazovina naredi v spodnjem delu poti dolg skok čez visoko skalno pregrado Blesar, umiri se nižje v Povdnarjevi grapi, preden se le-ta zlije v strugo Kacempoha.