Stene: Z pobočje in JZ stena
Opis gore: Najvišji vrh v grebenu Peči – Tolminsko Bohinjskih gora z lepim razgledom na venec vrhov, ki ga obkrožajo. Za umirjenimi grebeni na južni strani se pogled z vrha zlije z nižino in utone v tržaškem zalivu. Z vrha se proti vzhodu vleče glavni greben Peči, proti jugu pa se spušča umirjen greben vse do Tolminskega Migovca, kjer se konča z navpično steno.
Do vpisne skrinjice na vrhu pripelje markirana planinska pot iz različnih smeri (od Krnskih jezer, s Komne, s Pl. Razor). Za plezalce, ki so običajno namenjeni v JZ steno, je gotovo najbolj primeren pristop po mestoma markiranih in lovskih stezah s sončne južne strani; s Pl. Polog in mimo lovske koče na Dobrenjščici ali s Tolminskih Raven preko Pl. Na Kalu. Zaradi velike višinske razlike med dolino in vrhom so s te strani ture običajno dolge.
Čeprav je JZ stran gore nad zatrepom Tolminke strma, delno poraščena in prepredena z globokimi grapami, je plezalno najbolj zanimiv vršni del. V razbiti skalni steni, nad prečno planinsko potjo (Krn – Pl. Razor) poteka večina znanih plezalnih smeri, zanimivih predvsem pozimi. Sončna lega lahko poskrbi, da je stena hitro kopna.
Plezalno zanimiva pa je tudi skalna pregrada nad samim zatrepom Tolminke, tam poteka nad Pl. Na Prodih vsaj ena znana skalna smer (Alojz Fon – Huljo in Silvo Kragelj – Blajšč, plezala okrog leta 1972). Baje je svoje plezalne sledi v skalnem podstenju pustil tudi Mitja Lo Duca, žal ni znano kje …
Dodano 22.2.2023: Zadnji znani vzpon je v podstenju pod Tolminskim Kukom nastal februarja 2023; v skrajno desnem in objektivno nevarnem delu stene je bil preplezan dokaj skriti slap … glej opis smer št. 8.
Senčna stran gore premore kratko in razbito skalno steno s par smučarskimi smermi, opisanimi v plezalnem vodniku Bohinjske stene. Znana pa je tudi kratka smučarska smer v SZ pobočju