Smeri: 2 Običajni pristop na M. Šenek ( I), 3 Pristop iz Remšendola ( II)
Opis: Najsevernejša vzpetina v skupini Breitkofla je nekoliko umaknjena iz glavnega grebena. Pravzaprav gre za dva približno enako visoka vrhova, proti jugovzhodu se iz grebena dviguje še nekaj nižjih skalnatih glav (izstopa kota 1742 m), dokler se greben ne prevesi v prepad. Mali Šenek se ponaša s strmo zahodno steno, ki gradi vršni del obeh njegovih najvišjih vrhov. Stena je visoka okoli tristo do štiristo metrov. Ker pa je dostop do stene naporen, zamuden in nevaren (grape, strma rušnata pobočja) morda sploh še ni dočakala obiska?
Dostop:
Običajni pristop; poteka po severnem hrbtu, ki se spušča z Velikega Šeneka. Še preden dosežemo ostro škrbino pred vršno Šeneško zgradbo, sestopimo po strmem ruševju in skrotju v grapo, ki pada iz škrbine med Velikim in Malim Šenekom (I). Po grapi v škrbino in iz nje na prvi vrh Malega Šeneka, ter po grebenu naprej na drugi vrh Malega Šeneka. Iz škrbine med Malim Šenekom in Šenekom je možno enostavno pristopiti tudi na slednjega. Iz škrbine sprva navzdol proti jugu, okrog vršne šeneške gmote in nato navzgor v škrbino vzhodno od Šeneka. Tu po grebenu na vrh.
Pristop iz Remšendola; po makadamski cesti zaprti za promet v dolino Remšendol. Dolino zapustimo, ko na drugi strani struge potoka zagledamo suho strugo večjega hudournika, ki v dolino pada z zahodnih pobočij. Po strugi ali po gozdu ob njej navzgor. Struga se višje spremeni v grapo. Še preden dosežemo visoke skoke v grapi, se usmerimo v desno, na strma rušnata pobočja. Po stečinah in žlebovih med ruševjem sprva v desno in nato naravnost navzgor. Ko se žleb konča, se usmerimo v desno okrog vogala in nato navzgor čez strmo skalnato, delno poraščeno stopnjo (II, 10 m). Po strmem rušnatem pobočju proti skalnati vršni glavi Malega Šeneka, približno tristo metrov navzgor. Pod vršno glavo v žleb na levi in po sistemu žlebov v škrbino med Šenekom in Malim Šenekom. Iz škrbine desno na prvi vrh Malega Šeneka in naprej po grebenu na drugi vrh Malega Šeneka.
Sestop: Običajno v območju vzpona.
Opombe:
Viri: Janez Turk
Uredil: Peter Podgornik