Stene: Batognica 2164 m, Srednji vrh, 2032 m, Pod jezerom v Lužnici, Maselnik, 1903 m (Leskovški vrh), Škofič (2012 m), JZ stena , Škofič (2012 m), J stena, Škofič (2012 m) SV stena, Grebensko prečenje venca vrhov okrog Lužnice, Veliki Stador (1903 m), SZ stena in JZ vesine, Mali Peski
Opis gore: Gledano z juga predstavlja venec gora, ki se v obliki polmeseca pne nad vasjo Krn, naravno pregrado visoko nad Soško dolino z nadmorsko višino nad in malo pod 2000 metri. Številne aktivne planine v vznožju gora pričajo o sočni travi in pridnih domačinih, ki jim pašniki predstavljajo vsakdanji kruh že od nekdaj. Samo skrajno leva, Batognica, dovoli pristop na svoje teme po planinski poti iz Krnske škrbine preko vrha vse do Batogniškega sedla, kjer se pot vije naprej proti jugovzhodu po dolini za grebenom Srednjega in Malega vrha, mimo jezera v Lužnici, pod Škofičem in za vrhom Maselnika. Malo naprej markirana pot zavije v dolino proti planini Leskovca in proti izhodišču na planini Kuhinja ali v zadnjem času mali višje ležeči planini Kašina. Med Batognico in Srednjim vrhom je narava poskrbela za lažji prehod, znan lovcem in pastirjem, za večino ostalih smeri pa so poskrbeli plezalci v času po drugi svetovni vojni vse do danes. Povečini malo kosmate stene dajo vedeti, da smo na Primorskem, kar je v dobrih zimskih razmerah dobrodošlo, le jugovzhodna stena Batognice in steber pod Batogniškim sedlom nudijo plezanje v dobri in strmi steni. Na svoje pridejo tudi ljubitelji turnega smučanja, saj gore okrog in za stensko pregrado ponujajo številne možnosti.
Opomba: Pri zbiranju podatkov za smeri v gorah nad vasjo Krn so pomagali: Alojz Skrt, Andrej Smrekar, Darko Podgornik, Davorin Žagar, Edo Kozorog, Janko Humar, Jože Makuc, Jože Rakušček – Cerkovnik, Leon Markič, Marko Gasparič, Marko Koren, Matej Bizjak, Mateja Uršič, Mitja Gleščič, Peter Štefančič, Radovan Lapajne, Simon Markočič in Zlatko Koren.
Viri: Razpoložljiva vodniška literatura in arhiv urednika