Smeri: 28 Zimska smer (IV), 29 Zelene gredine (III-IV), 29 a Direktna varianta na Zelene gredine (malo težje), 29 b Alenkina smer ( 85°/40-75°), 29 c Zvitorepec ( do 70°), 29d Potočnik/Primožič ( 55° do 65°), 30 Poberaj-Podgornik ( 60°/45°), 30 a Izstopna varianta (malo težje), 31 Centralna grapa (45°-50°), b Centralna grapa v S. steni (smer št.31) (IV-), c Povezava več smeri (Natančne težave niso znane)
Opis: Severna stena Krna ponuja nekaj kratkih in uživaških smeri, ki jih je priporočljivo plezati pozimi po odjugi, ko stena spet dobro zamrzne. Zaradi skromne višine in enostavnega dostopa in sestopa je primeren kraj za alpinistične šole. Zanimiva je v kombinaciji s smermi v Krnčici ali Krnu, pozor v bogatih in vetrovnih zimah zaradi opasti.
Dostop: Najbližji dostop je od koče pod vrhom Krna preko Krnske škrbine in levo pod steno, okrog 0.30 h. Dostopi iz doline ali od Krnskih jezer predstavljajo od 2 do 3 ure hoje, odvisno od razmer. Priporoča se dostop na smučeh.
Sestop: Z roba stene do koče pod vrhom Krna okrog 10 minut, v Drežnico okrog 2.30 h, h Krnskim jezerom okrog 2 h.
Opombe: Iz skopih podatkov je razvidno, da so bili opravljeni spusti na smučeh in z desko po smereh b in c, glej vrise v dveh fotografijah.
Smer št.1 je lahko del grebenskega prečenja Krn - Krnčica www.primorskestene.com/ , oziroma izhod iz smeri Korito, ki poteka v SZ steni Krna.
Fotografija prikazuje pogled na snežne opasti, ki so pozimi leta 1977 visele nad severno steno Krna.
Viri: Vsa vodniška literatura in arhiv urednika.
Pri zbiranju podatkov za smeri v S. steni Krna so pomagali; Drejc Kokelj, Iztok Rutar, Janko Humar, Jože Rakušček - Cerkovnik, Marko Kern, Milan Velikonja, Mitja Filipič, Rok Potočnik, Simon Čopi, Tomaž Hvala, Tomo Orbanič ...
Uredil: Peter Podgornik